psychologia-w-biznesie

Czasy psychologii biznesu

Psychologia należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin naukowych. Nie może więc dziwić, że ogromna ilość młodych ludzi decyduje się na to, aby studiować właśnie ten kierunek. Decydując się na studia psychologiczne należy jednak zadać sobie pytanie, co kokretnie chcielibyśmy robić po zakończeniu edukacji uniwersyteckiej? Wydaje się, że jedną z najciekawszych możliwości jest obecnie szeroko rozumiana psychologia biznesu. Można wymienić co najmniej kilka istotnych powodów, dla których to właśnie ta dziedzina psychologii może być uznawana za wyjątkowo atrakcyjną. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to niezwykle przyszłościowy zawód: popularność psychologów biznesowych jest coraz większa i z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać jeszcze przez dłuższy czas. Nie mam tutajdo czynienia z jakąś chwilową modą, lecz po prostu z przenoszeniem na polski grunt rozwiązań i możliwości, które już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnośćią w wyżej rozwiniętych gospodarczo państwach Europy Zachodniej. Jest faktem, że korzystanie z usług psychologa biznesu pomaga w prowadzeniu interesów, i to na wiele rozmaitych sposobów.

Kolejną niewątpliwą zaletą edukacji w kierunku szeroko rozumianej psychologii biznesu jest to, że stanowi ona z całą pewnością o wiele mniejsze obciążenie emocjonalne, niż chociażby psychoterapia lub psychologia kliniczna. Wydaje się też, że studiowanie tej dziedziny psychologii nie jest zadaniem aż tak skomplikowanym i długoterminowym, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych dziedzin wiedzy psychologicznej. Jak wiadomo, aby zostać na przykład psychoterapeutą lub psychologiem klinicznym potrzebne są długie lata nauki, robienie kolejnych specjalizacji, kończenie wielu specjalistycznych kursów, a i to wszystko w żaden sposób nie gwarantuje nam, że będziemy mieli jakiekolwiek zatrudnienie.
Reasumując powyższe informacje można powiedzieć, że jako kierunek edukacji akademickiej oraz jako przyszła dziedzina pracy zawodowej szeroko rozumiana psychologia wydaje się możliwością niezwykle kuszącą i atrakcyjną.