Obozy sportowe – piłkarskie dla dzieci

Oferta obozów sportowych dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata. Dostępne są obozy sportowe ogólne, obozy fitness, obozy pływackie, obozy crossfit, obozy taneczne, obozy jeździecki, obozy żeglarskie, obozy narciarskie/snowboardowe i wiele innych. Jednym z najczęściej wybieranych przez chłopców z pewnością jest obóz piłkarski. Piłka nożna w Polsce i Europie jest jednym z najpopularniejszych sportów. Wydarzenia typu Mistrzostwa Świata, Euro, Liga Narodów i inne przynoszą wiele wrażeń fanom tego sportu. Lewandowski, Błaszczykowski, Grosicki, Szczęsny i inni to dzisiejsze polskie autorytety dla małych piłkarzy. Obóz piłkarski dla dzieci podczas wakacji to marzenie wielu z nich.

Obozy piłkarskie organizowane są zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Odbywają się one głownie latem nad morzem lub jeziorami. Znaleźć można także oferty w górach, jednak jest ich zdecydowanie mniej. Obóz piłkarski to nie jeden wielki mecz, chociaż tego oczywiście też nie brakuje. Dzieci podczas obozu piłkarskiego uczą się techniki piłkarskiej. Ćwiczą między innym prowadzenie piłki, przyjęcia oraz podkręcanie piłki. Dodatkowo prowadzone są zajęcia ruchowe wpływające na szybkość, wytrzymałość, a nawet refleks. Omawiana jest również taktyka w piłce nożnej. Każdy piłkarz musi poznać boiskowy savoir-vivre. Profesjonalista nie da się sprowokować przeciwnikowi i nie robi tego w stosunku do innych. Popularne na obozach piłkarskich jest wspólne oglądanie filmów piłkarskich oraz fragmentów meczów. Zadaniem obozowiczów jest podpatrywanie i analizowanie najlepszych trików i piłkarzy.

Po zajęciach szkoleniowych przychodzi też czas na to co dzieci lubią najbardziej – rozgrywki. Na obozach piłkarskich tradycją stało się już to, że kadra rozgrywa mecz z drużyną uczestników obozu. Organizowany jest także wielki mundial obozowy. Zdrowa rywalizacja napędza uczestników do takiego stopnia, że mecze często są bardzo widowiskowe oraz emocjonujące.

Na obozie piłkarskim nie trudno odnaleźć bratnią duszę. Te same zainteresowania, często podobny gust do danej drużyny piłkarskiej czy też klubu piłkarskiego sprawia, że uczestnicy często zaprzyjaźniają się na lata. Oczywiście obóz piłkarski nie składa się tylko z programu szkoleniowego. Wakacje to przede wszystkim czas beztroski i zabawy. Dziś prawie każdy organizator w ofercie obozu piłkarskiego zamieszcza również wycieczkę. Podczas takiego wyjazdu grupa mocno się integruje, poznając przy okazji okolicę danego miejsce oraz jej atrakcje. Jak na obóz sportowy przystało nie powinno zabraknąć gier zespołowych, gier terenowych oraz aktywnych zabaw.

Obóz piłkarskie nad jeziorem lub nad morzem to także świetna opcja dla dzieci, które kochają wodę. Nad jeziorem obozowicze mają okazję skorzystać z wędrówki kajakiem po pięknych zakątkach danego jeziora, nauczyć się podstaw żeglarstwa lub pojąć pierwsze kroki na windsurfingu. Wszystko zależy od programu, który zostanie wybrany. Nad morzem obozowicze w programie obozu piłkarskiego z pewnością będą mieli spacery i jogging po plaży, siatkówkę plażową, plażowanie oraz kąpiele w morzu pod okiem ratownika.

Spełnij marzenia swojego dziecka: https://www.kogis.pl/rodzaje-kolonii/pilkarskie/