Producent skarpet wpływa na modę

Producent skarpet wpływa na modę

Bielizna to dyskusyjna część ubioru. Można zastanawiać się, czy ważniejsza jest wygoda czy wygląd naszego spodniego okrycia. Lepiej kupować bieliznę tańszą czy droższą? Czy biustonosze i skarpety są po to, by je eksponować?

Skarpety – praktyczna czy ozdobna rola?

W ostatnich miesiącach skarpety otrzymują drugą szansę i stają się coraz ważniejszym elementem stroju. Każdy producent skarpet dba, by były funkcjonalne i nie niszczyły się szybko. Nie każdy jednak czyni z nich dekoracyjny dodatek. Krążą plotki, że kilkadziesiąt lat temu noszono białe skarpety do sandałów. Traktowane jest to jako wielka wpadka modowa. Tymczasem ostatnio, szczególnie za granicą, skarpety wracają do mody i stają się ładnym wykończeniem stroju. Mowa o skarpetach kolorowych, w fikuśne wzory.
Szwedzka firma Happy Socks podbiła zagraniczny rynek swoją ideą barwnych skarpet. W kropki, tęczowe paski, cętki, trójwymiarowe trójkąty, kreski, kwiatki. Owy trend przecieka i do Polski, a znane sklepy odzieżowe rywalizują ze szwedzkim koncernem konkurencyjnymi wzorami.

Jak nosić skarpety?

Producent skarpet informuje, jak należy troszczyć się o bieliznę, w jakiej temperaturze ją prać. Nie mówi jednak, jaki do czego powinno się nosić skarpety. Jeśli mowa o tych kolorowych, popularnych… można je nosić do wszystkiego. Stanowią świetne uzupełnienie do spodni sięgających kostki oraz butów typu oxford. Za granicą modelki zakładają je do sukienek i spódnic. Można dobierać do nich kolorystycznie marynarki, blazery, kamizelki czy biżuterię. Ważne jedynie, by były dobrej jakości i o ładnych wzorach, których pozazdrości każdy. Dalszymi siostrami skarpet są pończochy, rajstopy i zakolanówki. One też są popularne. W ich przypadku przeważają stonowane kolory oraz dyskretne wzorki, np. koronka.

Skarpety wydają się niepozorną częścią stroju. Utarło się, że bielizna nie gra wielkiej roli w całości ubioru. Jest z reguły niewidoczna, zakryta przez partię materiału. Nastały konkurencyjne czasy, które wpływają dobrze na estetykę ubrań. Żaden producent skarpet nie pozwoli, by jego produkty były niedobrej jakości i niemodne – chyba, że tworzy funkcjonalne, jednokolorowe (najczęściej czarne lub białe) skarpety. Takie również są potrzebne, lecz nie opłaca się afiszować z nimi tak jak z barwnymi.