Wózki dziecięce 3w1 czy to dobry zakup?

Wielu rodziców czekających na swoje największe szczęście w postaci dziecka zastanawia się jaki wózek dziecięcy wybrać. W obecnym czasie na rynku jest wiele możliwości wyboru. Przyszły rodzic oscyluje niejednokrotnie między wyborem wózka dziecięcego 3w1 lub 2w1. Ja osobiście uważam, że obie wersje są dobre, jednak mój dzisiejszy wybór padł na wózek 3w1. Dlaczego? Jak dla mnie jest to optymalna wersja połączona z wygodą i szybkością zakupu.

Wybierasz raz a z zestawu korzystasz przez długi czas. W skład wózka dziecięcego 3w1 wchodzi :gondola (wózek głęboki), spacerówka oraz nosidełko, które pełni rolę fotelika samochodowego. Montaż gondoli na stelażu jest szybki i prosty. To samo można powiedzieć o montażu spacerówki, która jest idealna gdy nasza mała pociecha wyrośnie z gondoli. Prostą i szybką metodą montuje się również nosidełko na stelażu. Jedyne czego potrzebujemy żeby to zrobić są tak zwane adaptery do ramy. Większość producentów wózków 3w1 załącza adaptery do zestawu. Jeśli wybierzemy odpowiedniego producenta wózków dziecięcych możemy być pewni, że nasze dziecko jest bezpieczne.

W zestawie znajdziemy również moskitiery, której głównym zadaniem jest ochrona naszego maleństwa przed insektami, folię przeciwdeszczową, która uchroni maluszka oraz cały wózek przed zmoknięciem oraz torbę zawieszaną na rączkę wózka. Torba dopasowana kolorystycznie do wózka tworzy niepowtarzalny efekt zgrania. Niejednokrotnie w skład zestawu wchodzi również parasol, który najczęściej jest mocowany jako dodatek dzięki czemu sami możemy decydować w którym miejscu chcemy go przymocować. Ostatnio hitem stały się wózki w wersji zimowej co za tym idzie do budy przypinany jest puchaty kołnierz a na rączce wózka są tak zwane mufki, w które rodzic może schować ręce w razie zimna bez konieczności zakładania osobnych rękawic.

Wózki dziecięce 3w1 są niezwykle modne co za tym idzie są rozchwytywane przez przyszłych rodziców. Pragnę zaznaczyć jednak, że wózek 3w1 ze względu na swoją budowę nadaje się do miastowego spacerowania  jednak transport autem sprawia trochę trudności. O ile montaż i demontaż poszczególnych części jest prosty i szybki o tyle sam stelaż takiego wózka do najlżejszych i najmniejszych nie należy. Niestety ze względu na obszerny kosz pod wózkiem stelaż przybrał sporo na wadze. Nie jest to absolutnie mankamentem biorąc pod uwagę spacery, gdyż duże z reguły pompowane koła nadają wózkowi lekkość jednak transport wózka autem to już nie lada wyczyn. Kupując wózek dziecięcy 3w1 od dobrego producenta mamy pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne oraz, że jest mu wygodnie. Wersja spacerówki zawiera pasy bezpieczeństwa, które przy dzieciach są szczególnie ważne oraz spełniają niezwykle ważną rolę.

Dziecko bezpieczne to dziecko szczęśliwe. Dlatego odpowiedzialni producenci nie oferują już tylko nosidełka, które było odpowiednie do przeniesienia dziecka z punktu A do punktu B ale poszli o krok dalej i stworzyli nosidełko – fotelik, które pełni podwójną rolę. Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie wygoda. Kupując wózek 3w1 mamy pewność, że fotelik przeszedł odpowiednie testy a co za tym idzie posiada odpowiedni atest. Moim zdaniem wózki dziecięce 3w1 są wózkami bardzo funkcjonalnymi i spelniajacymi wszystkie normy. Gorąco polecam rozważenie takiego zakupu.